Велюнський заклад загальної середньої освіти

І-ІІІ ступенів імені Олександра ЯрмолічаНеділя, 20.09.2020, 16:55
Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS
Меню сайту

Форма входу

ВИХІД
Категорії розділу
Навчальна діяльність [87]
Новини з навчальної діяльності школи
Виховна робота [201]
Новини з виховної роботи

Велюнь 
[20.05.2020][Навчальна діяльність]
Надія Дубровиччини  2020!!! (0)
[19.05.2020][Виховна робота]
День Європи (0)
[12.05.2020][Виховна робота]
Спогади вдячності  нашим Героям (0)
[09.05.2020][Виховна робота]
Вічна слава Героям! Україна у Другій світовій війні. (0)
[27.04.2020][Навчальна діяльність]
Школа онлайн (0)
[17.03.2020][Навчальна діяльність]
Про запровадження режиму на період карантину з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID -19 (0)
ПошукНаціональна дитяча гаряча лінія
Наша сторінка у FB

Диригенту, композитору, народному артисту

Пам'ятають, знають і шанують.

Кімната-музей створена в листопаді 1989 року на роковини трагічної загибелі керівника Черкаського народного хору Євгені Івановича Кухарця з ініціативи адміністрації музею Дубровицького збройного повстання за кошти Дубровицької адміністрації.

В оформленні музею брали участь дирекція школи та вчителі школи, вчитель ЗОШ №2 м. Дубровиці Василь Попенко.

Шкільний музей є центром культурно-освітнього виховання. Тут організовуються зустрічі з ветеранами, випускниками школи, цікавими людьми та гостями села і школи.

З любові до свого краю народжується почуття до всієї України, глибока повага до вікових традицій, культури - і вони є невичерпним джерелом патріотизму, духовності, моральності, високої культури та інтелігентності сучасної людини.

Стан роботи музею ім. Є.Кухарця Велюнського НВК «ЗОШ І-ІІІст.-ДНЗ» ім. О.Ярмоліча.

Музей здійснює свою діяльність у відповідності до Конституції України, закону України «Про освіту», Концепції національно-патріотичного виховання. У своїй діяльності музей керується власним Статутом, який приймається радою музею, затверджується педагогічною радою школи.

Мистецький музей ім.. Є.Кухарця у своїй роботі керується Положенням про музей, який перебуває у сфері управління Міністерства освіти і науки України (Наказ МОН України від 22 жовтня 2014р. №1195), Наказом Про створення музею від 01.11.1989,№43, реєстраційним свідоцтвом №18-38. У музеї наявні : Книга обліку проведених екскурсій,навчальних занять,масових заходів; Акт обстеження від 18 серпня 2016р.; уніфікований паспорт; перспективний план роботи музею; інвентарна книга.

Місце і роль музею у методичній роботі НВК важко переоцінити. Оскільки діяльність музею спрямована на культурно-освітнє виховання школярів, становлення духовного світогляду та високих моральних якостей громадянина України, гордості за свого земляка, утвердження власної національної гідності, внутрішньої свободи.

На базі музею систематично організовуються екскурсії (1.Дитячі та юнацькі роки. 2.Студентські роки. 3.Служба в армії. 4.Творчий шлях Є.Кухарця.), зустрічі з випускниками, гостями та учнями НВК. Щорічно в листопаді проходять тижні пам’яті з нагоди Дня народження Є.Кухарця (урочисті лінійки, бесіди за круглим столом, виховні заходи, розучування пісень земляка на уроках музичного мистецтва, вітання мами Євгена Івановича та вручення невеличких подарунків, акція «Родичі Євгена Івановича серед нас», виставка «Мій подарунок відомому земляку», презентація Б.Столярчуком книги «Доле моя пісенна»).

Поповнюється матеріальна база музею. Завдяки спонсорським коштам здійснено оновлення експонатів музею (ламінування, обробка фото плівкою-самоклеючою), придбано рушник та скатертину. Щороку проводиться косметичний ремонт кімнати.

Музейний матеріал активно використовується на уроках музичного мистецтва (6кл. «Хорова музика. Наш земляк відомий хормейстер», 5кл. «Пісня – душа народу. Календарно-обрядові пісні»); історії України (5кл. «Археологія. Речові історичні джерела. Музей.», 11кл. «Культура України в епоху «застою»); виховні години «Шляхами відомого земляка», «Пісня – доля моя», вечір-реквієм «Не падають зірки із неба, ідуть зірки на небеса(присвячений 70-річчю від Дня народження Є.Кухарця).

Під час занять у музеї використовуються ряд інтерактивних форм і методів роботи:

-           мікрофон;

-           займи позицію;

-           командні та індивідуальні творчі завданя (написання власних сенканів, віршів, есе);

-           інтерактивна гра «Професія - композитор».

-           пошуково-дослідницька робота.

Керівництво музеєм здійснює рада, до складу якої входять учні та вчителі. На засіданнях ради розподіляються доручення та затверджується перелік обов’язків її членів. Складаються та обговорюються загальношкільні заходи на базі музею та ряд інших організаційних питань.

Аналіз практичної діяльності музею засвідчує, що найкращими формами роботи і видами діяльності з учнями є пошукова і дослідницька робота у процесі яких виховується в учнів почуття відповідальності, любові до свого краю. Результатом даної діяльності є робота в МАН «Пісня – доля моя. Життя і творчість Є.І.Кухарця, народного артиста України, композитора, художнього керівника Черкаського народного хору» керівник Сас Н.І., оновлення екскурсійного матеріалу на основі даних переданих Богданом Столярчуком, поповнення бази музею відео-, фото-, та медіа матеріалами пов’язаними з творчістю Черкаського хору.

Робота музею систематично висвітлюється на сайті НВК та на сторінках Дубровицького вісника ( стаття «За любов належить любов, по смерті також» листопад 2016).

 

  

Керівник музею Дячук О.О.


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Архів записів

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 29

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Національна дитяча гаряча лінія

Велюнський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ © 2020
Використовуються технології uCoz